RolnikON

Zbiornik paliwa

12/12/2018

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Użytkowników system RolnikON został rozszerzony o funkcję „Zbiornika paliwa”. Nowa funkcja umożliwia ewidencjonowanie zakupionego paliwa oraz kontrolę tankowania maszyn.

Prowadzenie zbiornika paliwa jest proste oraz intuicyjne. Nowa funkcja znajduje się w module Parku Maszyn, odnajdziesz ją przechodząc kolejno do zakładek „Gospodarstwo”-> „Park maszyn”-> „Zbiornik paliwa”.

Jeśli pierwszy raz korzystasz z tego modułu konieczne jest dodanie zbiornika do systemu. Możesz to zrobić za pomocą przycisku „Edytuj”. Aby zbiornik dodał się prawidłowo wypełnij:

  • pojemność zbiornika,
  • aktualną ilość paliwa,
  • średnią cenę paliwa.

Po zapisaniu zmian, wprowadzone informacje wyświetlą się ponad zbiornikiem.

Aby zatankować zbiornik należy wybrać przycisk „Zatankuj zbiornik”. System zapyta Cię o datę tankowania, ilość paliwa oraz cenę tankowanego paliwa. Następnie kliknij „Zapisz”. Dodane tankowanie zbiornika będzie widoczne w tabeli „Rejestr tankowania”.

Nowa funkcjonalność daje możliwość nie tylko tankowania zbiornika, ale również tankowania maszyn, znajdujących się w Parku Maszyn. Możesz zrobić to w dwojaki sposób. Pierwszy z nich – wybór przycisku „Zatankuj maszyny” w widoku Zbiornika paliwa. Spowoduje to zatankowanie kilku maszyn jednocześnie.

 

Wystarczy, że wybierzesz z listy po lewej stronie interesujące Cię maszyny –  a one automatycznie przeniosą się do okna obok. Następnie wypełnij ilość paliwa jaką tankujesz maszyny i informacje czy paliwo pochodzi ze zbiornika – jeżeli zaznaczysz w tym miejscu TAK, maszyna zostanie zatankowana, a zużyte do tego celu paliwo zostanie odjęte od zawartości zbiornika paliwa.

Tankowania maszyny możesz dokonać także z pozycji pojedynczej maszyny przechodząc do zakładki Parku Maszyn, a następnie wybierając maszynę, która Cię interesuje. Po wejściu w szczegóły maszyny będziesz miał możliwość jej zatankowania.  Podobnie jak przy tankowaniu zbiorowym system zapyta Cię o datę tankowania, ilość paliwa oraz czy paliwo pochodzi z magazynu.

Jeżeli przy tankowaniu maszyn lub maszyny wybierzesz opcję, że paliwo nie pochodzi z magazynu – będziesz musiał dodatkowo uzupełnić cenę paliwa za litr, w takim wypadku paliwo nie zostanie odjęte ze stanu zbiornika.

Tankowanie oraz zużycie paliwa ze zbiornika możesz kontrolować przechodząc do zakładki „Zbiornik paliwa”. Poniżej zbiornika znajdują się dwie tabele – jedna z „Rejestrem tankowania” – w tym miejscu zapisują się wszystkie tankowania zbiornika paliwa. W drugiej tabeli ewidencjonowany jest rejestr zużycia paliwa – widoczne tu będą wszystkie tankowania maszyn, które pochodzą ze zbiornika paliwa.

 

Comments are closed here.