RolnikON

Bezpieczeństwo baz danych

06/02/2017

Kwestie bezpieczeństwa traktujemy zawsze priorytetowo, ponieważ zarówno dla naszych użytkowników, jak i dla nas pewność danych wprowadzanych w systemie RolnikON jest niezmiernie istotna.

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, że całkowita awaria serwerowni, w której znajdują się serwery RolnikONa, jest mało prawdopodobna, ale jeśli już by się wydarzyła, to firma dostarczająca przestrzeń serwerów byłaby w stanie bardzo szybko odzyskać sprawność korzystając z własnych zapasowych serwerów. Nie skutkowałoby to absolutnie najmniejszym uszczerbkiem w danych wprowadzanych w RolnikONie.

Natomiast rozważając ekstremalny przypadek, w którym doszłoby do awarii zarówno podstawowych serwerów, jak i serwerów zapasowych w firmie, która dostarcza nam przestrzeń, to samodzielnie i tak jesteśmy jeszcze dodatkowo zabezpieczeni. Kilka razy dziennie wykonywane są automatyczne kopie zapasowe całej bazy danych, które trzymane są na całkowicie oddzielnych serwerach, co zapobiega jakiejkolwiek możliwości utraty danych.

W przypadku całkowitej awarii obecnie wykorzystywanych serwerów jesteśmy w stanie w ciągu maksymalnie jednego dnia przywrócić pełną sprawność RolnikONa już na nowych serwerach wraz z możliwie najbardziej aktualnymi danymi wszystkich użytkowników.

Jak już wspominaliśmy na początku, bezpieczeństwo danych naszych użytkowników ma dla nas maksymalny priorytet i możemy Państwa zapewnić, że wprowadzane informacje są zarówno poufne i bezpieczne od wpływu osób trzecich i czynników zewnętrznych.

Zwracamy również uwagę na fakt, że w kilkuletniej historii RolnikONa i Polskiego Instytutu Rolnictwa pełna awaria platformy i bazy danych nie miała jeszcze miejsca. Przygotowujemy się jednak na wszelkie ewentualności.

Comments are closed here.