RolnikON

Prace na kilku polach

25/08/2017

System RolnikON oferuje całą gamę funkcji, których głównym celem jest przyspieszenie Twojej pracy. Jedną z nich jest możliwość jednoczesnego rejestrowania prac polowych na kilku polach. Dzięki temu, zamiast wprowadzania danych kilkukrotnie, możesz to zrobić raz i oszczędzić swój cenny czas.

Jeśli zdarza Ci się wykonywać takie same zabiegi na kilku polach w podobnym czasie, to ta funkcja będzie idealna dla Ciebie. Kliknij przycisk „Zarejestruj zdarzenie” w głównym widoku Upraw (Działalność -> Uprawy -> Pola), a następnie w wyskakującym okienku na mapie lub tabeli znajdującej się pod nią kliknij na pole. Powinno się zaznaczyć. Teraz klikając na kolejne pola możesz zaznaczyć ich dowolną ilość.

Ponowne kliknięcie odznaczy pole.

Przechodząc dalej wypełniasz formularz rejestrowania zdarzenia tak samo, jak dla pojedynczego pola.

Kolejna różnica pojawi się dopiero po zapisaniu zdarzenia.

Jaki będzie efekt?

  • Do historii pól dodane zostanie tyle zdarzeń, ile działek wybrałeś. Dzięki temu na karcie pola dla każdego z osobna pojawi się odpowiedni wpis. To bardzo ważne dla odpowiedniego śledzenia zdarzeń na poszczególnych polach oraz dla wypełniania niektórych dokumentów, np. rejestru użycia środków ochrony roślin.
  • Niektóre wprowadzone wartości liczbowe zostaną podzielone proporcjonalnie na każde pole w zależności od jego powierzchni. Będzie tak na przykład z kosztem ogólnym i ilością produktu rolnego podczas rejestrowania żniw. Przykładowo, jeśli rejestrujesz zbiór roślin na 2 polach o powierzchni 10 hektarów i 40 hektarów, zbiory były na 100 ton, to w zarejestrowanych zdarzeniach pojawi się 20 ton w pierwszym polu i 80 ton w drugim polu.

Jeśli będziesz chciał coś poprawić w zarejestrowanym zdarzeniu, to możesz to zrobić poprawiając każde zdarzenie z osobna. Po zapisaniu nie będzie już możliwości traktowania tych prac polowych jako wykonanych jednocześnie na kilku polach – będą działały tak, jakby każde było całkiem osobnym zdarzeniem.

Comments are closed here.