RolnikON

Jedno pole – jedna uprawa

17/11/2017

Celem prowadzenia historii zdarzeń polowych w systemie RolnikON jest uzyskanie możliwie jak najbardziej dokładnej historii wybranego kawałka ziemi. W długim okresie daje to możliwość porównywania między innymi plonów z różnych działek uprawnych oraz efektów poszczególnych zabiegów.

Aby to osiągnąć, w RolnikONie nie ma możliwości dzielenia pola na kilka różnych zasiewów (różnych upraw). Polecamy naszym użytkownikom tworzenie w systemie działek o wielkości jednego zasiewu – każdy zasiew jako oddzielne pole w systemie. Jeśli układ zmieni się w kolejnym roku, zalecamy pobrać historię pola i utworzyć na jego miejscu nowe pole.

Do obsługi tego typu sytuacji stworzyliśmy specjalną funkcję dodatkową – archiwum pól. Archiwum jest dostępne w planie BIZNES i umożliwia archiwizowanie wszystkich danych dotyczących wybranej działki wraz z jej historią oraz przeglądanie tych danych w przyszłości. Po zarchiwizowaniu pola można na jego miejsce utworzyć nowe, o zmienionym układzie i innym zasiewie.

Warto pamiętać, że jeśli kształt działek i rozłożenie upraw nie zmienia się z roku na rok, to bezproblemowo można kontynuować prowadzenie historii pól przez wiele lat nie zmieniając układu pól w systemie RolnikON. W historii pól udostępniliśmy zaawansowaną wyszukiwarkę i filtry, które pozwolą z łatwością wybrać interesujące Cię pole i okres czasu, np. równy sezonom na polu. A jeśli masz w systemie RolnikON utworzone małe działki (np. po to, żeby móc różnie układać zasiewy każdego roku), to pamiętaj, że zawsze możesz rejestrować zdarzenie na wielu polach jednocześnie. Tutaj dowiesz się jak to robić.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania związane z prowadzeniem historii pól, napisz do nas na kontakt@rolnikon.pl

Comments are closed here.