RolnikON

Badanie RolnikONa i WNE SGGW

02/03/2017

Nowoczesne i innowacyjne rozwiązania komputerowe coraz śmielej wkraczają do rolnictwa. Na pewno każdy z Was spotkał się już z przykładami programów komputerowych wspomagających pracę w gospodarstwie rolnym. A może sami korzystacie już z tego typu oprogramowania?

Polski Instytut Rolnictwa (właściciel systemu RolnikON) prowadzi wraz z Iryną Petrovską, doktorantką Wydziału Nauk Ekonomicznych Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, badania na temat wykorzystania systemu RolnikON i podobnych systemów działających w oparciu o chmurę obliczeniową.

Jeśli jesteś już użytkownikiem RolnikONa, to serdecznie zapraszamy do wypełnienia krótkiej ankiety na temat wykorzystania tego systemu. Ankieta jest całkowicie anonimowa, a jej wypełnienie zajmie maksymalnie kilka minut.

Do ankiety przejdziesz klikając tutaj.

Wyniki badań posłużą jako jeden z materiałów do opracowania pracy doktorskiej. Dostarczą również anonimowych danych statystycznych na temat wykorzystania programów przez rolników. Celem pracy jest stworzenie charakterystyki użytkownika chmury obliczeniowej na przykładzie sektora rolnego w Polsce.

A jeśli jeszcze nie korzystasz z RolnikONa, to serdecznie zapraszamy do wypróbowania go przez 14 dni w wersji całkowicie darmowej. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Comments are closed here.