RolnikON

Rejestr VAT i zmiany w świniach

03/03/2017

Mamy przyjemność oddać w ręce naszych użytkowników kolejną aktualizację systemu RolnikON, która powiększa zasób dostępnych funkcji i dostosowuje istniejące już funkcje do zmieniających się wymagań prawnych.

Nowością w RolnikONie, którą użytkownicy w planie PREMIUM i BIZNES mogą znaleźć w dziale Finanse jest rejestr zakupów i sprzedaży VAT (w menu Gospodarstwo -> Finanse -> Rejestr VAT). To kolejna, obok Księgi Przychodów i Rozchodów, funkcja, która rozszerza możliwości obsługi finansowej oferowanej przez naszą platformę dla rolników będących czynnymi płatnikami podatku VAT.

Serdecznie zapraszamy do RolnikONa.

Wprowadziliśmy również zmiany w dokumentach związanych z rejestracją trzody chlewnej. Od teraz, zgodnie z wymogami ARiMR:

  • rejestrowanie urodzenia świń wymaga wprowadzenia informacji o oznakowaniu ich kolczykiem (prosięta nie powinny być znakowane tatuażem),
  • sprzedaż trzody chlewnej, która została zakupiona z innego gospodarstwa, może nastąpić z jej oryginalnym numerem oznakowania lub z numerem naszego gospodarstwa, jeśli nastąpiło dodatkowe oznakowanie,
  • udostępniliśmy nowy formularz dodatkowego oznakowania, który jest dostępny w dziale hodowli świń, w zakładce stado, w tabeli oznakowań w menu na końcu wersu.

W razie jakichkolwiek wątpliwości zapraszamy do zapoznania się z wytycznymi ARiMR dostępnymi tutaj, lub do kontaktu z nami pod kontakt@rolnikon.pl.

 

Comments are closed here.