RolnikON

aktualności

ZMIANA DEFINICJI MŁODEGO ROLNIKA

31/01/2018

Warmińsko-Mazurska Izba Gospodarcza wyszła z wnioskiem o zmianę definicji młodego rolnika. Z opublikowanego stanowiska Ministerstwa Rolnictwa wynika, że trwają już prace nad nową definicją. Co w takim razie może ulec zmianie?

Krajowa Rada Izb Rolniczych domaga się modyfikacji drugiego paragrafu Rozporządzenia z dnia 13 lipca 2015 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania, wypłaty oraz zwrotu pomocy finansowej na operacje typu „Premie dla młodych rolników”. Znajduje się tam między innymi zapis wykluczający przyznanie „Premii” osobie, która w młodocianym wieku otrzymała spadek i tym samym automatycznie rozpoczęła prowadzenie działalności rolniczej. Zdaniem samorządu rolniczego należy umożliwić takiej osobie skorzystanie z pomocy.

W odpowiedzi na wniosek Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi podało informację że pracuje już nad zmianą obecnego rozporządzenia. Konkretne zmiany nie są jeszcze znane, jednak Resort zagwarantował, że skieruje projekt zmian do wglądu i opinii samorządu rolniczego.

Nowy nabór wniosków dla operacji „Premie dla młodych rolników” rozpocznie się w maju bieżącego roku. Dla osób chcących ubiegać się o dotacje posiadamy specjalną ofertę. System RolnikON nie tylko ułatwia przyszłym beneficjentom zarządzanie gospodarstwem, ale również zwiększa ich szanse na pozytywne rozpatrzenie wniosku o „Premie”. Po więcej szczegółów zapraszamy do specjalnego artykułu na ten temat.

Przypominamy też, że już 19 lutego rusza nabór wniosków na „Modernizację gospodarstw rolnych”.

Comments are closed here.