RolnikON

aktualności

ZMIANA DEFINICJI MŁODEGO ROLNIKA

31/01/2018

Warmińsko-Mazurska Izba Gospodarcza wyszła z wnioskiem o zmianę definicji młodego rolnika. Z opublikowanego stanowiska Ministerstwa Rolnictwa wynika, że trwają już prace nad nową definicją. Co w takim razie może ulec zmianie?

Krajowa Rada Izb Rolniczych domaga się modyfikacji drugiego paragrafu Rozporządzenia z dnia 13 lipca 2015 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania, wypłaty oraz zwrotu pomocy finansowej na operacje typu „Premie dla młodych rolników”. Znajduje się tam między innymi zapis wykluczający przyznanie „Premii” osobie, która w młodocianym wieku otrzymała spadek i tym samym automatycznie rozpoczęła prowadzenie działalności rolniczej. Zdaniem samorządu rolniczego należy umożliwić takiej osobie skorzystanie z pomocy.

W odpowiedzi na wniosek Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi podało informację że pracuje już nad zmianą obecnego rozporządzenia. Konkretne zmiany nie są jeszcze znane, jednak Resort zagwarantował, że skieruje projekt zmian do wglądu i opinii samorządu rolniczego.

Nowy nabór wniosków dla operacji „Premie dla młodych rolników” rozpocznie się w maju bieżącego roku. Dla osób chcących ubiegać się o dotacje posiadamy specjalną ofertę. System RolnikON nie tylko ułatwia przyszłym beneficjentom zarządzanie gospodarstwem, ale również zwiększa ich szanse na pozytywne rozpatrzenie wniosku o „Premie”. Po więcej szczegółów zapraszamy do specjalnego artykułu na ten temat.

Przypominamy też, że już 19 lutego rusza nabór wniosków na „Modernizację gospodarstw rolnych”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *